Grybauskaitės patarėjas: Latvija palaiko Lietuvos poziciją dėl Rail Baltica

Latvija palaiko Lietuvos poziciją diskusijose dėl Rail Baltica projekto, teigė Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskitės vyr. patarėjas ekonomikos ir socialinės poltikos klausimais Nerijus Udrėnas.

Grybauskaitė lankėsi Rygoje praeitą savaitę, kad susitiktų su Latvijos prezidentu Andris Berzins. Latvijos prezidentas išreiškė savo palaikymą Lietuvai ir teigia, kad Rail Baltica projekte geležinkelio vėžės atšaka turi pasiekti ir Lietuvos sostinę Vilnių.

“Buvo susitarimas, supratimas, kad visų valstybių sostinės turi būti sujungtos, kad užtikrintų kuo didesnį keleivių pervežimą šiuo moderniu geležinkeliu” – teigė Udrėnas.  “Latviai mus supranta ir tiki, kad mūsų prašymas yra logiškas, nes Europos Sąjunga nori sujungti visas Europos sostines su standartine vėže. Aš norėčiau priminti, kad Ryga nepriklausė originaliai Rail Baltica projekto versijai”.

Lietuvos Prezidento kabinetas palaiko tokią pačią poziciją kaip ir Lietuvos vyriausybės Susisiekimo ministerija: Vilnius privalo būti prijungtas.

“Vilnius yra didžiausias Lietuvos miestas: sudaro 20% Lietuvos gyventojų, didžiausia ekonominė veikla, didžiausia perkamoji galia todėl Vilniaus įjungimas į Rail Baltica turėtų daugiau prasmės ir tinkamumo“ – pridūrė patarėjas.

Lietuvos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius tikisi išspręsti kilusius nesutarimus su kitais projekto dalyviais vasario 3 d. vyksiančiame Baltijos ministrų pirmininkų susitikime Taline.

Šaltinis: ELTA