Latvijos geležinkelių viltis – „Rail Baltica“

Latvių transporto sektoriaus ekspertas Talis Linkaitis radijui „Rietumu Radio“ pareiškė, kad jo šalies geležinkelių būklė esą yra tokia pat, kokia Vakarų Europoje buvo XIX amžiuje, praneša portalas rus.tvnet.lt.

Anot portalo, kaimyninėje šalyje pernai augo vežimo automobilių keliais verslas, o geležinkeliais – menko. Tiesa, už 22 mln. eurų (75,9 mln. litų) buvo atnaujinta devyniolika vagonų. Bet T.Linkačiui atrodo, kad tai – labai mažai. „Latvijoje keleivių vežimas traukiniais beviltiškai užleistas, šiam sektoriui pagyvinti reikia modernios technikos, tačiau jos neturime“, – pastebėjo T.Linkaitis Eksperto nuomone, jei Latvija esą turėtų modernų vagonų parką, geležinkeliai taptų transporto sektoriaus „stuburu“.

T.Linkaitis pažymėjo, kad Vakarų Europoje geležinkeliai jau senokai išgyvena tikrą renesansą. Ypač tokia tendencija puikiai matyti Vokietijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Italijoje. Atgimti geležinkelio transportui, eksperto teigimu, impulsą davė palanki ekologiškam transportui, o būtent tokie ir yra geležinkeliai, politika. „Tiktai reikia gauti lėšų, reikalingų šiam transportui rutulioti“, – teigė T.Linkaitis.

Jis priminė, kad Nacionaliniame Latvijos plėtros plane numatyta, jog netolimoje ateityje Latvijoje bus pradėtas plėtoti europinės vėžės „Rail Baltica“ projektas. „Jis turėtų paskatinti viso mūsų geležinkelio tinklo modernizaciją. Gaila, kad projektas kol kas stringa“, – sakė T.Linkaitis.

RailBaltica.eu, Rus.tvnet.lt.