Lietuviai gali pasiekti Lenkiją ir Vakarų Europą daug paprasčiau

2016 m. vasaros pradžia Lietuvos geležinkelių istorijoje buvo pažymėta svarbiu įvykiu. Birželio mėn. 18 d. iš Kauno į Balstogę (Lenkija) buvo išlydėtas pirmasis traukinys su keleiviais.

Maršrutu Kaunas–Balstogė–Kaunas nuo šiol savaitgaliais kursuoja lenkiški modernūs 2-jų vagonų traukiniai SA133, turintys 127 sėdimas vietas. Iš Kauno ir Balstogės geležinkelio stočių traukiniai kelionę pradeda ryte bei vidurdienį, atitinkamai atgal į galines stotis atvyksta vidurdienį ir vakare. 5 valandas trunkančioj kelionėj keleivius aptarnauja tiek Lenkijos, tiek Lietuvos personalas, o bilietas į vieną pusę kainuoja 11€.

Svarbi informacija ketinantiems keliauti

Keleivių patogumui traukinyje pritaikytos vietos, skirtos dviračių vežimui (galima pasiimti vieną dviratį). Taip pat numatyta galimybė vežti ir gyvūnus. Didesnį nei nustatytą rankinio bagažo svorį turintys keleiviai gali taip pat būti ramūs – už jį, o taip pat pasiimtą gyvūną ar dviratį, nepriklausomai nuo nuvažiuoto atstumo, keleiviai mokės nustatytą 2€ mokestį. Tai galios pasirinkusiems tarptautinę kelionę. Keliaujantiems tik Lietuvos teritorijoje galios įprastos AB „Lietuvos geležinkeliai“ taisyklės.

Vieną vaiką iki 6 metų amžiaus keleivis gali vežti nemokamai, o kitiems taikoma 50 procentų suaugusiojo keleivio bilieto kainos nuolaida. Vaikams nuo 6 iki 12 metų amžiaus taikoma 50 procentų suaugusiojo keleivio bilieto kainos nuolaida.

Būtina žinoti prieš įsigyjant kelionės bilietus

Kelionės bilietai parduodami bilietų kasose, interneto svetainėse ir traukiniuose, bet ne anksčiau, kaip likus 30 parų iki traukinio išvykimo dienos. Nepanaudojus kelionės bilieto ir jį pateikus iki traukinio išvykimo, keleiviui bus sugrąžinama 90 procentų bilieto kainos. Bilieto nepanaudojimo atvejais dėl vežėjo kaltės, keleiviui bus grąžinama visa suma sumokėta įsigyjant bilietą.

rail_baltica_eiropa

Dalis “Rail Baltica” geležinkelio jungties jau naudojama pradėjus leisti traukinį maršrutu Kaunas – Balstogė

Pakutinį kartą Lietuvos ir Lenkijos gyventojai kirsti sieną važiuojant traukiniu be persėdimo galėjo 1939 m. todėl tai svarbus įvykis abiem šalims. Be to, atkarpa nuo Kauno iki Lenkijos sienos yra dalis šiaurės ir centrinės Europos geležinkelio jungties “Rail Baltica” dalis, todėl naujas Lietuvos ir Lenkijos maršrutas taip pat pažymi sėkmingą projekto eigą, kurį įgyvendinus bus galima patogiai keliauti be persėdimo iki Varšuvos nuo pat Suomijos kertant visas tris Baltijos šalis.

Šiuo metu panorusiems kelionę tęsti į Varšuvą, Ščeciną, Gdynę arba Elką, Balstogėje tereikės persėsti į kitą traukinį. Iš Varšuvos keleiviai gali priderintais traukiniais keliauti į Berlyną, Vieną, Prahą ir kitus miestus.

Informacijos šaltinis AB “Lietuvos geležinkeliai”