Lietuvoje pradėta prekiauti elektroniniais traukinių bilietais

2015 m. vasario pabaigoje „Lietuvos geležinkeliai“ pradėjo prekiauti traukinių bilietais ir internetu. Elektroninius traukinių bilietus, įsigytus svetainėje www.traukiniobilietas.lt, keleiviai gali atsispausdinti arba išsaugoti savo išmaniuosiuose įrenginiuose.
Įmonės „Lietuvos geležinkeliai“ Keleivių vežimo direkcijos direktoriaus pavaduotojo Dalijaus Žebrausko duomenimis, praėjusiais metais įmonė turėjo apie 4,6 mln. keleivių, populiariausi maršrutai buvo Vilnius–Kaunas–Vilnius, Vilnius–Ignalina–Turmantas–Vilnius ir Vilnius–Klaipėda–Vilnius. Kelionei traukiniu vienas keleivis vidutiniškai išleidžia apie 3,10 Eur, o net 71 proc. visų keleivių sudaro studentai ir dirbantys asmenys. Atsižvelgus į tokio amžiaus žmonių polinkį naudotis technologijomis, nauja teikiama paslauga jiems turėtų būti itin aktuali.
„Galimybė bilietus įsigyti internetu padės mūsų keleiviams sutaupyti laiko, leis lengviau planuoti keliones. Registruotus vartotojus informacija apie tvarkaraščių pasikeitimus, įvairias akcijas ar pasiūlymus pasieks greičiau, – teigia D. Žebrauskas. – Mes savo ruožtu taip pat galėsime labiau išnaudoti turimą lojalumo programą, taikyti įvairesnes nuolaidas, pasiūlyti specialių bilietų, kurių iki šiol nebuvo.“
Elektroninio bilieto sistemą „Lietuvos geležinkelių“ užsakymu per 18 mėn. įdiegė intelektualių inžinerinių sprendimų bendrovė „Fima“, diegimo darbų vertė – 1,1 mln. eurų.
„Pati sistema nėra naujovė, tačiau šalies geležinkelių srityje ji įdiegta pirmą kartą. Visose stotyse įrengėme elektronines bilietų pardavimo kasas, atnaujinome bilietų pardavimo ir tikrinimo traukiniuose įrangą, bilietų pardavimo internetu svetainę, suderinome visa tai tarpusavyje. Mums tai buvo didelis ir atsakingas projektas. Dabar praktiškas sprendimas keliaujantiesiems traukiniu suteiks daugiau lankstumo ir komforto, o „Lietuvos geležinkeliams“ – galimybę savo klientams dar efektyviau pateikti įvairią su kelionėmis susijusią informaciją, daugiau patrauklių pasiūlymų“, – teigė „Fima“ Sprendimų departamento direktorius Rokas Šlekys.
Sukurta bilietų užsakymo ir pardavimo sistema, sujungusi skirtingus bilietų pardavimo būdus, užtikrina vietų užsakymą ir bilietų pardavimą stotyse, traukiniuose ir internetu, visiškai automatizuotą jų apskaitą. Sistemoje įdiegta sąsaja su bendrovėje naudojama duomenų apdorojimo sistema SAP, keleivių perspėjimo apie pasikeitusias kelionės sąlygas modulis, įtraukti tvarkaraščiai ir taikomi tarifai.
Vykdant šį projektą buvo atnaujinta ir visa bilietų prekybos traukiniuose sistema, darbuotojai aprūpinti naujais bilietų pardavimo ir tikrinimo įrenginiais, pritaikytais internetu parduotų bilietų identifikacijai ir patikrai. Iki sistemos įdiegimo daugelis funkcijų buvo atliekamos rankiniu būdu, o ją įdiegus jos tapo kompiuterizuotos.
„Lietuvos geležinkeliai“ visiems bilietams, įsigytiems internetu, taiko 5 proc. nuolaidą, palyginti su parduodamais geležinkelio stotyse.
Ateityje bilietų pardavimo sistemą planuojama papildyti tarptautinių bilietų pardavimo moduliu, atsiras programėlė išmaniesiems telefonams, bilietų pardavimo automatai, daugės atsiskaitymo už keliones būdų.

AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir BRM informacija