Lietuvos Geležinkeliai pristatė naują dyzelinį traukinį „PESA“

Pirmadienį, vasario 15-ą d., AB „Lietuvos Geležinkeliai“ pristatė naują traukinį „PESA 730ML“. Tai yra Lenkijos bendrovės pagamintas modernus traukinys varomas dyzeliniu varikliu. „PESA 730ML“ naudoja mažiau kuro ir išmeta mažiau kenksmingų medžiagų į atmosferą ir dėl to yra ekologiškesnis. Be to, šie naujieji traukiniai yra žemagrindžiai ir pritaikyti neįgaliųjų poreikiams ir juose yra reguliuojama keleivių salonų temperatūra. Traukiniuose yra 150 sėdimų vietų, 16 iš jų yra pirmos klasės. Visuose traukiniuose yra sumontuota bevielio interneto ryšio įranga. Traukinys gali pasiekti iki 160km/h greitį.

Jie bus skirti maršrutui Vilnius-Klaipėda ir iki šių metų rudens šiuo reisu pradės kursuoti septyni tokie traukiniai, kurie pakeis dabartinius šilumvežius. Maršrutui Vilnius-Klaipėda pastebima didėjanti paklausa – šių metų sausį juo keliavo 3% daugiau keleivių nei 2015 m. sausio mėnesį, todėl sprendimas įsigyti naujus ir kokybiškesnius traukinius šiam maršrutui buvo logiškas žingsnis.

Pristatymo metu AB „Lietuvos Geležinkeliai“ generalinis direktorius Stasys Dailydka, Lietuvos Respublikos Susisiekimo Ministras Rimantas Sinkevičius ir kompanijos PESA atstovas džiaugėsi jau 21 metus besitęsiančiu bendradarbiavimu ir tikisi jį plėtoti ateityje. Lietuvos geležinkeliais jau kursuoja ne vienas 1, 2, ar 3 vagonų kompanijos „PESA“ traukinys. Šis ilgas bendradarbiavimas nulėmė, kad ir šį kartą buvo pasirinktas šios kompanijos produktas. Visi septyni nauji traukiniai iš viso kainavo 37,7 milijono eurų.

Ateityje AB „Lietuvos Geležinkeliai“ planuoja toliau modernizuoti savo techniką. Ateityje yra planai elektrifikuoti maršrutą Vilnius-Minskas ir jame naudoti dviaukščius traukinius, o dabar šiam maršrutui naudojamus traukinius priskirti kitiems Lietuvos vidaus maršrutams.