Matuoja tiksliai ir greitai

Gyvenant mokslo ir technikos amžiuje, kai technologijos vystosi pašėlusiu greičiu, svarbiausia yra suspėti žengti koja kojon su laiku. Atsilikusius pakeičia kiti – greitesni, inovatyvesni ir labiau prisitaikę. Šią taisyklę puikiai žino nuolat į šiuolaikišką ir modernią techniką investuojanti AB „Lietuvos geležinkeliai“. Bendrovė, valdanti moderniausią traukos riedmenų parką Rytų ir Vidurio Europoje, eksploatuojanti žvilgančius dviaukščius traukinius ir patogias automotrises, bėgius keičiančią, įspūdingą ir universalią DESEC TL-70 mašiną, gali pasigirti ir naujuoju savo pirkiniu – kelio kontrolės mašina EM140.

Matuoja lazeriu

Birželį šventiškai pristatyta Austrijos kompanijos „Plasser & Theurer“ pagaminta EM140 yra viena moderniausių kelio kontrolei naudojamų mašinų. Jos paskirtis – nekontaktiniu, lazeriniu būdu matuoti geležinkelio kelio geometrinius parametrus. Ši mašina gali ne tik užrašyti ir atlikti matavimus dviem kryptimis, bet ir analizuoti kelio parametrus, o gautos ataskaitos apie faktinę kelio būklę leidžia priimti skubius sprendimus.

Joje taip pat sumontuota gabaritų kontrolės įranga, leidžianti matavimus atlikti greitai ir tiksliai. Kadangi EM140 masė yra panaši į lokomotyvo, galima patikrinti ir apkrovos veikiamo kelio parametrus.

„Šis europinius standartus atitinkantis savaeigis kelio kontrolės vagonas yra dar vienas svarbus žingsnis siekiant priartinti Lietuvos geležinkelių sektoriaus infrastruktūros techninį lygį prie europinio“, – birželį vykusio iškilmingo mašinos EM140 perdavimo AB „Lietuvos geležinkeliai“ metu sakė Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Mašinoje sumontuota įranga traukinių radijo ir šiuo metu pradedamam naudoti GSM-R ryšiui tikrinti, yra galimybė įrengti papildomai kontrolei skirtas kelio filmavimo ir bėgių profilio nuskaitymo sistemas, RAKP (riedmenų automatinės kontrolės prietaisų) tikrinimo įrangą. Daugiau skaitykite BRM žurnale Nr.8.