Naujasis AB „Lietuvos geležinkeliai“ vadovas

Praėjusį penktadienį, gruodžio 16 d., AB „Lietuvos geležinkeliai“ kolektyvui buvo pristatytas naujai išrinktas bendrovės generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Mantas Bartuška didžiausiam šalies vežėjui vadovauti ateina palikdamas AB „Klaipėdos nafta“, kurios vadovu buvo paskirtas 2010 m.

Kaip teigė naujasis AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius, pagrindiniai darbo principai, kuriais jis vadovaujasi darbe – atvirumas, sąžiningumas, aiškumas.

„Esu dėkingas valdybos pirmininkui ir ministrui už pasitikėjimą. Šešerius metus dirbau „Klaipėdos naftoje“, čia sukaupta patirtis davė supratimą apie valstybinės įmonės veiklą, esminius procesus. Tai buvo geras startas, tad priimu iššūkį vadovauti „Lietuvos geležinkeliams“, kartu tikėdamasis ir jūsų visų pagalbos, siekiant bendrų tikslų. Stengsiuosi įmonę paversti vakarietiška kompanija, kad ji būtų efektyvi, konkurencinga, gebanti išsilaikyti ilgalaikėje perspektyvoje“, – teigia naujasis AB „Lietuvos geležinkeliai“ vadovas M. Bartuška.

AB Lietuvos geležinkeliai vadovas

Naujasis generalinis direktorius M. Bartuška. AB “Lietuvos geležinkeliai” nuotrauka

Ankstesnis AB „Lietuvos geležinkeliai“ generalinis direktorius Stasys Dailydka, bendrovei vadovavęs nuo 2006 m., atsistatydino gruodžio 2 d.

„AB „Lietuvos geležinkeliai” yra strateginė transporto įmonė. Per ilgus metus bendrovė pelnė patikimos ir gerbiamos įmonės vardą tarp klientų ir partnerių visoje Europoje. Kaip vadovas jaučiu didelę atsakomybę už jos veiklą ir tolesnį likimą. Kad įmonės veikla būtų efektyvi, reikalingas svarbiausių valstybės asmenų ir institucijų supratimas bei palaikymas. Be politinio palaikymo ir pritarimo strateginiams sprendimams neįmanoma pasiekti užsibrėžtų tikslų ir įmonei bei visai valstybei svarbių rezultatų. Deja, tam tikrų grupių veiksmai nukreipti asmeniškai prieš mane kenkia vienai stipriausių transporto įmonių Europoje, žlugdo jos įvaizdį bei reputaciją. Esant dabartinei situacijai, nematau galimybių toliau tęsti pradėtų darbų. Tikiuosi, kad „Lietuvos geležinkeliams” ateis vadovauti profesionalas, kuris savo patirtimi, įžvalgomis, nauju žvilgsniu išlaikys užsitarnautą patikimo vežimo ir logistikos partnerio vardą, ir bendrovė toliau sėkmingai konkuruos tarptautinėje transporto rinkoje”, – pasitraukimo motyvus komentuoja S. Dailydka.

AB “Lietuvos geležinkeliai” infromacija