„Rail Baltica“ karavanas pradėjo kelionę po Lietuvos miestus

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius šiandien Kaune į kelionę po Lietuvą išlydėjo „Rail Baltica“ ekspomobilį. Jis aplankys šalies miestus, per kuriuos drieksis naujoji europinė vėžė, sujungsianti Baltijos šalis su Vakarų Europos geležinkelių tinklu. Ekspomobilyje apsilankę gyventojai galės daugiau sužinoti apie „Rail Baltica“ projekto privalumus ir perspektyvas.
„Tarptautinis transporto projektas „Rail Baltica“, kaip bendro Europos geležinkelio tinklo dalis, svarbus tiek ekonomine, tiek ir geopolitine prasme. „Rail Baltica“ sukurs ne tik geležinkelių infrastruktūrą, bet ir visą logistinę grandinę, formuosiančią krovinių ir keleivių srautus“, – sako susisiekimo ministras R. Sinkevičius.
Šio projekto tikslas – europinio standarto, kokybiška geležinkelio vėže sujungti Varšuvą, Kauną, Rygą, Taliną ir Helsinkį. Lietuva pirmoji iš Baltijos šalių pradėjo tiesti šią vėžę. 123 kilometrų ilgio ruožas nuo Lenkijos–Lietuvos sienos iki Kauno bus užbaigtas dar šiemet. „Rail Baltica“ geležinkelio linijos ilgis mūsų šalies teritorijoje sieks apie 333 kilometrus.

Vasarį „Rail Baltica“ ekspomobilis aplankys keturis Lietuvos miestus. Šiandien paviešėjęs Kaune, rytoj jis sustos prie Jonavos savivaldybės, vasario 21 d. – Marijampolės J. Basanavičiaus aikštėje, vasario 22-ąją – Panevėžyje, šalia prekybos centro „Babilonas“. Dar 12 „Rail Baltica“ ekspomobilio renginių numatomi šių metų balandžio–gegužės mėnesiais.

Ekspomobilio komanda, kurią bus galima atpažinti iš „Rail Baltica“ atributikos, teiks informaciją apie projektą, kvies praeivius apsilankyti ekspomobilyje, dalyvauti viktorinoje.

Projektas finansuojamas Lietuvos Respublikos biudžeto ir Europos Sąjungos TEN-T programos lėšomis. AB „Lietuvos geležinkeliai“ yra šio projekto vykdytoja Lietuvos teritorijoje.

Lietuvos Respublikos Susisiekimo ministerijos komunikacijos skyrius