Baltic Railways Magazine devynioliktasis numeris

Viršelio istorija: 2015 m. rugpjūčio 27 d. Kauną pasiekė traukinys iš Baltstogės. Tai yra pirmasis traukinys iš Lenkijos nuo 1939 m., kuris Lietuvą pasiekė tiesiogiai nekeisdamas savo vėžių.

Tuo tarpu Lietuvos ir Lenkijos geležinkelininkai toliau plėtojo bendradarbiavimą. 2015 m. rugpjūčio viduryje įvykusiame susitikime buvo aptartos galimybės plėsti krovinių vežimo paslaugas ir „Rail Baltica“ projekto eiga.

AB „Lietuvos Geležinkeliai“ atidarė savo atstovybę Kazachstane. Tai dar vienas sėkmingas Lietuvos ir Kazachstano bendradarbiavimo pavyzdys, kuriam impulsą suteikė šių šalių prezidentų susitikimas 2011.

Atnaujintas geležinkelių susisiekimas tarp Estijos ir Rusijos – iš Talino galima nuvykti į Sankt Peterburgą ir Maskvą.

Latvijos Geležinkeliai prisideda prie Rygos uosto plėtros. Du ES lėšomis finansuojami projektai leis modernizuoti uosto geležinkelių infrastruktūrą ir nuties naują liniją, kuri leis krovininiams traukiniams apeiti Rygos centrą.

Žurnale taip pat rasite Fritzo Shado straipsnį apie kompanijos „Stadler“ gaminamus traukinius Baltarusijai ir jų techninius duomenis.

UAB Geležinkelių tiesimo centras įsigijo naują universalią bėgių suvirinimo mašiną iš Austrijos kompanijos „Plasser & Theurer“. Tai yra pirmas tokio tipo įrenginys ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

Naujajame numeryje taip pat yra istorinis tekstas apie Venstpilio geležinkelio mazgą: jo atsiradimą ir vystymąsi per visą 20 a.

2015 m. sukako 112 m., kai siauruoju vėžės ruožu Gulbenė – Alūksnė pradėjo reguliariai važiuoti traukiniai. Informaciją apie šią sukaktį ir Lifliandijos pravažiuojamus kelius rasite žurnalo kitame straipsnyje.

Žurnalą galite įsigyti rusų ir lietuvių kalbomis.