„Baltic Railways Magazine“ septynioliktasis numeris

Viršelio istorija Intermodalinis traukinys Vikingas į Aziją skverbiasi per Turkiją Traukinio veiklos problemų bei su juo susijusių derybų apžvalga ir ateities perspektyvos.
[Nuotraukoje yra PESA 620M – 01 automotrisė, tarp Vilniaus ir Naujosios Vilnios]
LG biuras Kinijoje 2011m. įvykęs sėkmingas intermodalinio krovininio traukinio „Saulė“ bandymas, maršrutu Kinija-Mockavas-Antverpenas, nedavė lauktų rezultatų- reguliarių paslaugų tiekti nepavyko. Tačiau „Saulė“ du kartus per mėnesį kursuoja tarp Klaipėdos ir Dostyko (Kazachstanas). Šiame straipsnyje detalizuojami LG bandymai išplėsti paslaugas Kinijoje.
Antrasis kelias ruože Telšiai – Lieplaukė leis krovininiams ir keleiviniams traukiniams vykti greičiau.
Latvijos geležinkelių elektrifikacija Latvija svarsto, elektrifikuoti ar ne savo geležinkelių sistemą. Elektrifikacija apims skubų naujų krovininių ir keleivinių traukinių pirkimą, o esamų dyzelinių traukinių atnaujinimas gali užtrukti kur kas ilgiau, atsižvelgiant į šalies finansinius išteklius.
Radviliškis turi naują traukinių ir lokomotyvų plovyklą Jau suskaičiuotos dienos kuomet lokomotyvai ir traukiniai bus plaunami rankomis. Svarstoma galimybė tokią plovyklą įrengti ir Vilniuje.
„Rail Baltica“ Pagaliau trys Baltijos šalys susitarė bendradarbiauti prikeliant šį projektą. Iki šiol tik Lietuva parodė entuziazmą projektui – tiesiant standartinės vėžės liniją nuo Šeštokų į Taliną. Linijos tiesimo darbai nuo Lenkijos sienos iki Kauno gerokai pažengę į priekį, o visoms trims valstybėms susitarus dėl jungties įtraukimo į Vilnių, projektas netrukus teiks paraišką dėl ES finansavimo.
INNOTRANS 2014 Pateikti vienos didžiausių pasaulyje parodos atgarsiai, kurioje Lietuvos įmonė UAB „Vilniaus lokomotyvų remonto depas” eksponavo specializuotą geležinkelio infrastruktūros takelio priežiūros mašiną.
Siaurieji geležinkeliai Įspūdžiai pateikiami iš Latvijoje vykusio 600mm Feldbahn geležinkelio entuziastų sąskrydžio; Panevėžyje atkurta siaurųjų geležinkelių stotis.
„Lietuvos geležinkelių automotrisės ir mototvežiai 1919 -1940m.“ Tai „Lietuvos geležinkelių garvežiai 1919 -1940m.“ knygos tęsinys, kurioje aprašoma viskas, kas buvo varoma vidaus degimo varikliais, o ne garu. Knyga jau netrukus bus išleista. Autorius dalinasi visu knygos rašymo procesu ir atliktais tyrimais.
Kiti straipsniai apžvelgia naujoves Kaliningrado geležinkeliuose; naujų prekinių vagonų Latvijoje gamybą; analizuoja žiaurią traukinio avariją, vykusią 1971m. Vangažių stotyje, kuomet buvo sužeista trisdešimt keleivių, o traukinių ryšininkės buvo nuteistos laisvės atėmimo bausmėmis už aplaidumą.
Žurnalus galite įsigyti lietuvių – anglų bei lietuvių – rusų kalbomis