Anglai svarsto galimybes investuoti į siauruką

Praėjusią savaitę, Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas priėmė Didžiosios Britanijos verslo, inveticijų konsultacijų kompanijos “Equity&Grant” generalinį direktorių Marką Gaskellą, geležinkelių kompanijos “Vintage trains” pirmininką Michaelą Whitehouse’ą ir VšĮ “Aukštaitijos siaurasis geležinkelis” laikinąjį direktorių Vismantą Užalinską. Susitikime buvo pristatyti britų ketinimai investuoti į siauruką.

Pasak V. Užalinsko, Panevėžys turi nemažą infrastruktūrą, vieną didžiausių pasaulyje siaurojo geležinkelio depą. Kol kas Panevėžio miesto savivaldybė nėra VšĮ “Aukštaitijos siaurasis geležinkelis” dalininkė, tačiau artimiausiu metu tikisi ja tapti.

Siauruko plėtra būtų naudinga ne tik visai apskričiai, bet ir pačiai Lietuvai. Šiuo metu jo potencialas nėra visiškai išnaudojamas.

Užsieniečių vizitas – prieš 2 metus Ventspilyje (Latvija) “Aukštaitijos siaurojo geležinkelio” atstovų surengto siauruko pristatymo rezultatas. “Equity&Grant” bendrovė padeda verslo kompanijoms dirbti ir investuoti Centrinės, Šiaurės ir Rytų Europos šalyse. Lietuvoje dirba apie 10 metų. “Vintage trains” siekia populiarinti senųjų geležinkelių teikiamas turizmo paslaugas.

siaurasis gelezzinkelis

VšĮ “Anykščių siaurasis geležinkelis” nuotrauka

Po vizito Savivaldybėje anglai apsilankė pačiame siauruke, apžiūrėjo jo infrastruktūrą.

Įvertinę siaurojo geležinkelio potencialą, plėtros siekius svečiai pažadėjo pateikti savo išvadas ir pasiūlymus.

Informacijos šaltinis VšĮ “Anykščių siaurasis geležinkelis”